Halk Dansları Kursu

Bize Ulaşın


Giysileri, müzikleri ve hareketleri yörelere, ülkelere göre farklılıklar gösteren Halk Dansları, duyguların bedene sanatsal yansıması olan, ortak bir dildir.

Ülkemizde, geçmişten günümüze etkinlik ve organizasyonların adeta vazgeçilmezi olan bu anlatım, oyun sırasında yapılan hareketlerle değişik olay ve ilişkileri simgeler.

Olaylara ve doğaya tepkiler, tarımsal üretim etkinlikleri, sevginin ve sevgilinin üslubu, canlıların taklitleri ile yaşamsal kesitler bu simgesel hareketlerle yansır.

Yörelerin özel giysilerini giymiş oyuncular tarafından, müzikler eşliğinde icra edilen bu sanat dalı oynanış biçimlerine ve yöresel özelliklerine göre farklılıklar gösterir.

Ülkemiz, bu alanda oldukça zengin bir kültürel çeşitliliği barındırmaktadır. Bu öyle kıymetli bir zenginliktir ki, bir oyun aynı yörede birden farklı şekilde oynanır.

Bu kültürel mirası her yönüyle gelecek kuşaklara aktarmak üzere iddialı çalışmalara imza atan YENİMAHALLE DEMİURK SANAT AKADEMİ eğitimlerindeki başarı ve kaliteyi Halk Danslarına da yansıtarak, siz sanat tutkunlarına, profesyonel dansçılar gözetiminde keyifli bir eğitim ortamı vadetmektedir.

İçsel bir yansıma olan bu sanat dalına ilk adımı atmak için yetenekten öte, eğitmenlerimizin tavsiyelerine ihtiyacınız olduğuna inanıyor, sizleri Halk Danslarımızın büyülü ve mistik dünyasına davet ediyoruz.

YENİMAHALLE DEMİURK SANAT AKADEMİ SEÇKİN DANS EĞİTMENLERİYLE İDDİALI DANSÇILAR YETİŞTİRİYOR


otomatik kapı otomatik kepenk yangın kepenkleri ankara mutfak dolabı burun estetiği ankara seksiyonel kapı hızlı pvc kapı ankara seo su arıtma cihazı ankara kına organizasyonu ankara düğün dansı kursu